لترال

یکی از خدمات لابراتوار دندانسازی لترال ساخت انواع پروتز متکی بر ایمپلنت است. امروزه نداشتن دندان و یا داشتن دندان‌های آسیب دیده مشکل محسوب نمی شود. زیرا با دریافت ایمپلنت‌های دندانی به راحتی می‌توانید دندان‌های از دست رفته خود را باز یابید.

پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت قابل جداسازی و جابجایی توسط بیمار نیست، اما در صورت نیاز به تنظیم و یا تعویض دندانپزشک می‌تواند آن‌ها را خارج کند. با پروتزهای ایمپلنت دندانی، اصلاح طرح لبخند و بازیابی سلامت دندان ها انجام شدنی است. امروزه ایمپلنت های دندانی گزینه درمانی قابل اعتمادی برای بازسازی دندان در بیماران نیمه دندان و یا کاملا بی دندان هستند.

پروتز متکی بر ایمپلنت می توانند یا سِمان شونده باشند یا پیچ شونده. مزایایی چون زیبایی اکلوژن ایده آل، شکستگی کمتر پرسلن، ارزان بودن و …. داراست. امروزه به دلیل فراهم آوردن امکان دسترسی مجدد به ایمپلنت‌ها، استفاده از  سمان های موقت برای سمان کردن پروتزهای متکی بر ایمپلنت توصیه می‌گردد.

مزایای پروتز متکی بر ایمپلنت:

1-بهبود قدرت تکلم

2-بهبود قدرت جویدن

3-طول عمر بیشتر پروتز دندان

4-نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری پروتز دندان

5-تجمع غذایی بسیار کم در پروتز دندان

پروتز متکی بر ایمپلنت

 مراحل ساخت پروتز متکی بر ایمپلنت:

دندانپزشک پس از بررسی وضعیت دندان بیمار و انتخاب گزینه درمانی مناسب، عملیات قالب گیری از دندان‌ها را انجام می دهند. پس قالب دندان‌ها را به لابراتوار دندانسازی ارسال می کند. ساخت انواع پروتز درمانی، روکش دندان، ایمپلنت و در لابراتوار دندانسازی لترال انجام می‌شود. در مرحله بعد پروتز دندانی در لابراتوار ساخته می شود که روند ساخت پروتز حدود یک الی دو هفته زمان می برد.

پس از تکمیل ساخت پروتز دندان در لابراتوار، این پروتز به کلینیک دندانپزشکی ارسال می شود که در آخرین مرحله دکتر دندانپزشک این پروتز را تنظیم و به صورت دائمی در محل مورد نظر قرار می دهد. در ادامه به معرفی خدمات واحد ساخت پروتز متکی بر ایمپلنت لابراتوار لترال می پردازیم.

 

ساخت انواع پروتز های متکی بر ایمپلنت

Cemented type

Screw type

ساخت انواع استراکچرها (بار و بال)

رستوریشن های متکی بر ایمپلنت

کارشناسان دندان سازی لترال آماده پاسخگویی به سوالات شما همکاران گرامی دندانپزشک و کلینیک های دندان پزشکی می باشند. همچنین با مشاهده صفحه قوانین و مقررات می‌توانید با شرایط لابراتوار دندانسازی لترال در مورد پروتز متکی بر ایمپلنت آشنا شوید.

مقاله های مرتبط:

ارتودنسی دندان چیست؟
ارتودنسی یکی از رشته‌های تخصصی در دندانپزشکی است که مشکلات ناهم‌ردیف بودن و بی‌نظمی‌ها‌ی اجزای مرتبط با دندان را بررسی و تشخیص می‌دهد و در ادامه درمان آن را انجام می‌دهد. دندان‌های کج و نامرتب این ...
نقش سلامت لثه ها
رعایت بهداشت دهان و دندان با سلامت عمومی بدن فرد رابطه مستقیم دارد و همه اعضاء بدن انسان با یکدیگر رابطه دارند و نقص و مشکل در یک عضو ، باعث اختلال در عضوهای دیگر شده و بدن را دچار مشکل می کند. همچ...

سایر خدمات لابراتوار تخصصی پروتز دندان لترال: